Prisijungti /Registruotis
Krepšelis
0
  • Jūsų prekių krepšelis tuščias

Ką reikėtų žinoti apie pasiklausymo blakes?

Ką reikėtų žinoti apie pasiklausymo blakes?

Išgirdus žodį blakės pirmiausiai į galvą šauną nedideli kenkėjiški vabaliukai, kurie būdami itin maži ir nepastebimi mums gali pridaryti nemažai žalos. Tačiau, vis dėlto, šįkart pakalbėsime apie kitas blakes, kurios su prieš tai paminėtomis turi ir šį tą bendro. Tad apie viską nuo pradžių.

Kas yra blakės?

Pasiklausymo blakės, dar kitaip vadinami šnipinėjimo įrankiai, skirti pasiklausymui ar asmens stebėjimui. Būtent šių įrenginių pagalba kiti asmenys gali fiksuoti ir perduoti garso ar vaizdo įrašus be stebimųjų žinios bei sutikimo. Šnipinėjjimui skirtos blakės yra skirtingo dydžio bei sudėtingumo (nuo paprastų analoginių iki sudėtingų skaitmeninių įrenginių).

Pagrindinės blakių charakteristikos

Blakės iš kitų sekimo prietaisų išsiskiria šiomis charakteristikomis:

  • Mažas dydis. Blakės dažniausiai yra labai kompaktiškos ir nedidelės, kas suteikia tobulas sąlygas jas gerai paslėpti kasdien naudojamuose daiktuose, tokiuose kaip rašikliai, laikrodžiai ar net elektros lizdai. 

  • Garso fiksavimas. Dažniausiai dauguma blakių skirtos būtent klausymuisi, kurio metu fiksuoja pokalbius ir garsus esančius netoliese. Pažangesni blakių modeliai drauge su garsu gali užfiksuoti ir vaizdus.

  • Belaidis perdavimas. Daugelis blakių turi belaidę technologiją, kuri leidžia perduoti informaciją radiodažniu (RF) ar “WiFi ryšiu į imtuvą arba nuotolinę vietą, kurioje įrašus galima būtų stebėti realiuoju laiku bei peržiūrėti vėliau. 

  • Maitinimas. Blakės maitinimas elektros laidu tikrai nėra būtinas, tačiau tam, kad šis prietaisas galėtų tinkamai perduoti signalus – reikalingas akumuliatorius, užtikrinantis blakei nuolatinį maitinimą. Tikros blakės, nuo rodomų filmuose būtent šiuo aspektu ir skiriasi. Jeigu naudotumėtės rodomą filmuose, vargu ar pavyktų apskritai ką nors susekti, nes be akumuliatoriaus (baterijos) prietaisas tiesiog negali perduoti signalo.  

  • Nuotolinis valdymas. Priklausomai nuo blakės pažangumo – dauguma jų gali būti valdomos nuotoliniu būdu, tad naudotojas gali įjungti arba išjungti įrenginį bei reguliuoti nustatymus per atstumą.

Blakių panaudojimas

Nors blakių naudojimas dažnai akcentuojamas įvairių saugumo institucijų bei tyrimų tarnybų veiklose, o taip pat ir nusikalstama veika užsiimančių asmenų neteisėtuose ketinimuose – šie prietaisai turi ir gerąją pusę. Jeigu nerimaujate dėl savo toli esančio turto, automobilio ar artimojo žmogaus saugumo – blakė gali padėti išvengti papildomų rūpesčių ar nelaimių.

 

Apibendrinant – blakė yra nedidelis, tačiau unikalus išradimas naudojamas įvairių saugumo ir tyrimų institucijų veiklose, siekiant įrašyti ir gauti naudingos informacijos savo tyrimams. Tačiau be šių priežasčių blakė gali praversti ir kasdienybėje nerimaujantiems dėl artimų žmonių saugumo, automobilio ar toli nuo namų esančio turto.