Prisijungti / Registruotis
Krepšelis
0
  • Jūsų prekių krepšelis tuščias

Kaip patikrinti ar jūsų telefonas šnipinėjimas?

Kaip patikrinti ar jūsų telefonas šnipinėjimas?

 

Šiandieniniame skaitmeniniame pasaulyje privatumas tampa vis didesne problema. Nenuostabu, kad kyla nerimas, jog Jūsų telefonas gali būti sekamas ar šnipinėjamas. Šiame straipsnyje aptarsime 4 būdus, kaip patikrinti, ar Jūsų telefonas nėra šnipinėjamas ir pateiksime patarimų, kaip apsaugoti savo privatumą.

Pirmieji ženklai nusakantys jog jūsų telefonas šnipinėjamas

Jeigu jūsų telefonas yra visiškai naujas, tikriausiai šių ženklų nepastebėsite, tačiau ilgesnį laiką tvarkingai veikusiame telefone pamažu galite pastebėti šiuos dalykus:
●    Greitas baterijos išsieikvojimas
●    Padidėjęs mobiliųjų duomenų naudojimas
●    Atsiradusios nežinomos programėlės/programos
●    Sulėtėjęs telefono veikimas
Jei bent keletą jų perskaitę linktelėjote galvą, rekomenduojame skirti šiek tiek savo laiko ir pasinagrinėti telefoną išsamiau. Tai nebūtinai gali būti šnipinėjamo telefono indikacijos, tačiau požymiai vis tiek parodo, jog jūsų telefone kažkas netvarkoje.

Kaip apsaugoti savo telefoną nuo šnipinėjimo?

Aukščiau išvardinti telefono veikimo požymiai nebūtinai gali reikšti, jog jūsų telefone veikia jus šnipinėjančios programos, tačiau norint kiek įmanoma labiau apsisaugoti nuo nemalonių privatumą pažeisti galinčių mobiliųjų įrenginių svečių, rekomenduojame atlikti šiuos žingsnius:
●    Asmeninėms paskyroms ir programėlėms susikurkite tvirtus slaptažodžius. 
●    Siųskitės programėles tik iš žinomų ir patikimų šaltinių.
●    Būkite atsargūs atidarinėdami nuorodas ar priedus nežinomų siuntėjų laiškuose bei žinutėse.  
●    Pasirūpinkite antivirusine programa savo telefone. 
●    Reguliariai atnaujinkite savo telefono operacinę sistemą ir programas.

Patikrinę savo telefoną ir ėmęsi visų įmanomų atsargumo priemonių padidinsite privatumą, o drauge apsaugosite savo asmeninius duomenis nuo šnipinėjimo, bei nutekėjimo. 

Telefono patikra nuo šnipinėjimo pas specialistus

Telefono patikros būdais geriausiai gali pasirūpinti šios srities specialistai, kurie turėdami savus įrankius bei metodus lengvai aptiks jūsų telefone atsiradusias ir asmeniniam privatumui pavojų kelti galinčias programas. Po specialisto apžiūros galite būti tikri, jog jūsų telefonas bus nuodugniai patikrintas ir saugus. 

Patikrinę jūsų telefoną ir matydami, kad aukščiau paminėti simptomai nieko bendro su virusais ar kenkėjiškomis programomis neturi, specialistai konstatuoja, kad nestabilumai vyksta dėl telefono gamyklinės programinės įrangos nestabilumo ar klaidų. Ne dėl sekimo programų. 

Jeigu įtariate, jog jūsų telefonas gali būti šnipinėjamas – visuomet galite tikrinimo procesą palikti profesionalams. Sekimas.lt nuodugniai patikrins visą telefono programinę įrangą nuo sekimo programų ir grąžins jums saugų bei vėl puikiai veikiantį telefoną, tad nelaukite ir kreipkitės jau šiandien!